Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak dopadl 18.ročník

Jak dopadl 18.ročník

Předpovědi počasí během týdne hlásily pokaždé něco jiného. Na začátku týdne mělo být v sobotu hezky, pak se to postupně kazilo, až v pátek zněla předpověď jednoznačně – oblačno. Modlil jsem se, aby to oblačno opravdu zůstaloJ Nakonec vše dopadlo dobře. Ráno sice foukal svěží vítr a bylo chladněji, ale postupně se oteplilo a hlavně….nepršelo. Měsíčnice byla opět v plném květu, počasí tak nějak akorát, takže ideální předpoklady na sobotní výlet. Trasy letošního ročníku vedly většinou nádhernou krajinou Lužických hor a národního parku České Švýcarsko a všechny se setkaly v rezervaci měsíčnice vytrvalé, která, jak již bylo řečeno, byla v plném květu.

V loňském roce byla účast velmi vysoká a to tak, že rekordní. Díky ne moc dobré předpovědi počasí jsme předpokládali, že účast bude mnohem nižší, ale nižší byla pouze o 48 lidí J a to 756 účastníků. 

Účastníci pěších tras 3,6 a 14 km se mohli i letos pokochat jízdou historickými autobusy Škoda RTO a Karosa ŠD 11 od libereckého dopravce Ivana Pacáka. Tyto autobusy zajišťovaly kyvadlovou dopravu z Kamenického Šenova  ke Křížovému buku a zpět a jízda v nich měla mezi účastníky opět velký ohlas, za což jsme velice rádi. Účastníci pěší trasy 22 km se po 10 letech mohli opět svézt historickou lokálkou z Kamenického Šenova do České Kamenice, kterou provozuje Klub železničních cestovatelů  (KŽC s.r.o.)   Pěší trasa 52 km sice nebyla obohacena jízdou, ale účastníci za to mohli poznat opravdu krásný kus našeho okolí od Zámeckého vrchu, Jetřichovice, skalní hrad Šauštejn, Tokáň až přes Zlatý vrch a Pustý zámek.

Kdo zvolil raději jízdu na kole, mohl si vybrat z 42 km, 60 km a 82 km trasy. Všechny cyklotrasy vedly rovněž přes CHKO Lužické hory a ve větší části i národním parkem České Švýcarsko.

Po trasách byly opět rozmístěny kontroly, kde účastníci obdrželi razítka do svých propozic. U kontroly Křížový buk, kde prošly všechny trasy, čekalo na účastníky malé občerstvení v podobě nápoje a sladkého sendviče. Rovněž tak klasické opékání buřtů s pivem chlazeným v potoce u kontroly Pustý zámek. Další kontroly byly u Zlatého vrchu, v Jetřichovicích, u rozcestí Pod Malou Tisovou a v rezervaci měsíčnice, které zajišťovali dlouholetí dobrovolníci a příznivci akce. Kontroly nám dále zajišťovali v restauraci a penzionu Tokáň a v Infocentru NP České Švýcarsko v Krásné Lípě, za což jim velice děkujemeJ

V cíli v kulturním domě v Kamenickém Šenově obdržel každý účastník originální pamětní list a upomínku na akci v podobě náramku s názvem akce a v barvě měsíčnice vytrvalé.

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem pořadatelům na prezentaci v kulturním domě, ať už přímo při zapisování nebo při prodeji suvenýrů či organizačním zajištění. Jmenovitě: Dáše Jakešové, Dáše Podrábské, Irče Janištinové,  Lence Adamcové,  Evě Dvořákové, Lence Dvořákové, Olče Půčkové, Ludmile Třískové a Stáně Berkyové, která navíc celou akci fotograficky zdokumentovala po trase.

Na kontrolách: Petru Kožíškovi st.  a Bohumile Radové na kontrole Křížový buk, lljovi a Tereze Singrovým na kontrole Pustý zámek, Aničce Benešové na kontrole na rozcestí Pod Malou Tisovou, Ivetě Vaňkové na kontrole Pod Zlatým vrchem, Evě Singrové a její mamince  na kontrole v Jetřichovicích  a Petrovi Tondrovi v rezervaci měsíčnice.

Dále bych chtěl poděkovat Luboši Brantovi za zhotovení mapek do propozic. Stáně Berkyové za grafické zpracování nových pamětních listů, publikace o měsíčnici a fotek z akce a v neposlední řadě Mirkovi Roztočilovi, s kterým tuto akci pořádám již od začátku, za pomoc při organizaci a ZO OS Preciosa-Lustry a.s. za poskytnutí kulturního domu pro pořádání této akce.

Na závěr bych chtěl poděkovat za zabezpečení výborného občerstvení v restauraci v kulturním domě pro všechny pořadatele a účastníky Jirkovi Pavlasovi a jeho kolektivu:-)

Velké poděkování patří  našemu hlavnímu  partnerovi  - firmě CRYSTAL CAVIAR s.r.o., generálním sponzorům – městu Kamenický Šenov a ZOOS Preciosa – Lustry a.s. Kamenický Šenov a firmě Preciosa – Lustry a.s. Kamenický Šenov a našim sponzorům – CK Eva Šulcová, Glassmetal, firmě Jakub a firmě Obaly Servis – p.Bajgar, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit a samozřejmě našim mediálním partnerům, kteří o nás dali "vědět".(viz.jednotlivé rubriky na stránkách).

 

 Účast na jednotlivých trasách:

pěší trasy:

Pohodová trojka – 3 km..................................85 účastníků

Poznávací šestka – 6 km..............................183 účastníků

Rodinná patnáctka-15 km.............................277 účastníků

Lokálková dvacetdvojka -22 km......................76 účastníků

Jetřichovická padesátdvojka-52 km................11 účastníků

 

cyklotrasy:

Rynartická čtyřicetdvojka-42 km.........................77 účastníků

Tokáňská šedesátka-60 km................................26 účastníků

Kyjovská osmdesátdvojka -82 km.......................21 účastníků

Celkem............................................................756 účastníků

 

Fotografie z akce jsou ke zhlédnutí ve fotogalerii a na Facebooku.

Budeme se na Vás těšit u příštího ročníku 19.5.2018

 

                                                                          Petr Kožíšek - vedoucí akce